Дата / Час | |
Представител на Областна администрация – Търговище уважи днес традиционния детски футболен турнир, организиран по повод Международния ден на детето.Спортната надпревара се провежда за 15-а година и събира десетки деца и младежи от различни населени места в страната. Тази година в турнира участват 12 отбора, сред които възпитаници на Основно училище „П. Р. Славейков“ във Велико Търново. За първи път в състезанието се включват и два отбора от средношколци – ученици от 81-во Средно училище „Виктор Юго“ в София и Професионалната техническа гимназия „Симеон Велики“ в Търговище. Турнирът се организира от Регионалното управление на образованието – Търговище, Регионалния синдикат „Образование“ и Синдикалния регионален съюз на КТ „Подкрепа“ – Търговище. В надпреварата участват ученици от трети и четвърти клас, които демонстрират спортен дух, отборна игра и уважение към своите съперници. Участие взеха и два отбора от деца със специални образователни потребности, което е пример за насърчаване на приобщаването чрез спорта и създаване на равни възможности за всички деца. От името на областна администрация бе отправен поздрав към организаторите за дългогодишната им ангажираност към развитието на детския спорт и към всички участници с пожелание за здраве, успешна игра и незабравими емоции по случай празника на детето.
Трябва да се логнете за да пуснете коментар на този сайт - ако не сте регистриран потребител кликнете тук за регистрация | Последни новиниАнкета | |||||||
| (C) 2024, Всички права запазени - Област Търговище | ||||||||