Дата / Час | |
Областна администрация Търговище отправя покана към жителите на областта, институциите, бизнеса, образователните организации, неправителствения сектор и всички активни граждани да се включат в инициативите, посветени на опазването на околната среда и устойчивото развитие.През 2026 г. емблематичната кампания „Да изчистим България заедно“ ще бъде част от новата мащабна инициатива на bTV Media Group – „Седмица на бъдещето“, която ще се проведе в периода 1 – 7 юни 2026 г. „Седмица на бъдещето“ е насочена към теми, свързани с устойчивия начин на живот, опазването на природата, развитието на местните общности и създаването на по-добра среда за живот. В рамките на инициативата ще бъдат представяни добри практики, вдъхновяващи примери и идеи, които насърчават активното участие на обществото в изграждането на по-устойчиво бъдеще. Традиционната кампания „Да изчистим България заедно“ ще се проведе на 6 юни 2026 г., като отново ще обедини усилията на граждани, институции, организации и доброволци в грижа за чистотата на населените места и природата. Областна администрация Търговище подкрепя инициативите и насърчава всички общини, държавни институции, училища, читалища, фирми и граждански организации на територията на областта да се включат със собствени дейности и доброволчески акции. Всяко усилие в посока опазване на околната среда и подобряване на жизнената среда има значение и допринася за развитието на по-чисти, по-привлекателни и по-устойчиви населени места. "Нека заедно покажем, че грижата за природата и средата, в която живеем, е споделена отговорност. Чрез активност, личен пример и общи усилия можем да направим област Търговище по-чиста, по-зелена и по-добро място за живот", апелират от Областна администрация. Повече информация за инициативата и възможностите за участие може да бъде намерена на официалните канали на кампанията „Да изчистим България заедно“. В подкрепа на инициативата участие вече заявиха и териториалните поделения към Североизточното държавно предприятие. На 6 юни служителите на ДГС – Търговище, ДГС – Омуртаг и ДЛС – Черни Лом ще организират акции по почистване на туристически и рекреационни зони, чешми и райони около хижи. Служителите на ДГС – Търговище ще почистват местността „Марина дупка“, района на водопада до „Белия кон“ и мястото за отдих „Гъбката“ край село Стража, като инициативата ще започне в 9.00 часа. По същото време служителите на ДЛС – Черни Лом ще проведат акция в района на водоема край Попово. От 10.00 часа екипът на ДГС – Омуртаг ще се включи с почистване на района около хижа „Кайница“ и чешмата на разклона за село Веренци.
| Анкета | |||||||
| (C) 2024, Всички права запазени - Област Търговище | ||||||||