Дата / Час


четвъртък 14 май 2026 - 15:12:33
изглед за печат
Областният управител на област Търговище инж. Илко Илиев уважи ритуала по издигане на знамената в празничния 14 май в Търговище. По традиция на площад „Свобода“, пред Общинската администрация, бяха издигнати знамената на България, Европейския съюз и Търговище. Програмата по случай официалния празник на града продължи с тържествено заседание на Общински съвет – Търговище. По време на заседанието бе връчено и отличието „Почетен гражданин“ на проф. Ивелин Такоров.
Областният управител на област Търговище инж. Илко Илиев връчи поздравителен адрес на кмета на Община Търговище д-р Дарин Димитров с пожелание Търговище да продължава да се развива и да бъде източник на гордост за своите жители.
„Днес ние отдаваме заслужено уважение към всички, които със своята всеотдайност и усилия допринасят за развитието на града и за утвърждаването му като място, изпълнено с много възможности. За мен е чест именно в този тържествен момент да поема отговорността на областен управител на област Търговище. Приемам тази мисия с уважение към хората и с увереност, че с общи усилия можем да продължим да работим за развитието и просперитета на региона“, бе отбелязано още в поздравителния адрес от областния управител.
Областна администрация Търговище

Анкета

(C) 2024, Всички права запазени - Област Търговище