|
|
вторник 02 юни 2026 - 11:54:41
|
|
Областният управител на област Търговище инж. Илко Илиев, заместник областният управител Пламен Цачев и гл.секретар на Областна администрация г-жа Тодорка Танева присъстваха на общоградското поклонение, организирано по повод Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.
По традиция възпоменателната церемония се състоя пред паметника на знаменосеца на Ботевата чета Никола Симов – Куруто, където множество търговищенци, представители на институции, организации и обществени структури сведоха глава в знак на признателност към подвига и саможертвата на героите.
С едноминутно мълчание и поднасяне на венци и цветя присъстващите отдадоха почит към паметта на Христо Ботев.