Дата / Час | |
Днес, в Областна администрация Търговище се проведе заседание на Постоянната комисия по заетост към Областния съвет за развитие на област Търговище. На заседанието, членовете на комисията обсъдиха и съгласуваха предложението на Регионалния инспекторат по образование за държавния план-прием за учебната 2016 - 2017 г.Началникът на инспектората Дарина Димитрова представи предложенията на всяко училище за следващата учебна година, като някои от тях са за следните специалности: - „Готвач” – „Производство на кулинарни изделия и напитки ” в ПГ по селско стопанство „Никола Пушкаров“- гр. Попово, прием след завършен осми клас, дневна форма на обучение, брой ученици 13, приемът през предходната година е реализиран с оптимална пълняемост; - „Електротехник“, „Електрообзавеждане на производството“ в ПТГ „Цар Симеон Велики” - гр. Търговище, прием след осми клас, форма на обучение дуална, брой ученици 26, реализиран прием миналата година; - „Компютърен аниматор“, „Компютърна анимация“ в ПГ по икономическа информатика „Джон Атанасов“ - гр. Търговище, прием след седми клас, дневна форма на обучение, една паралелка, 26 ученици, приемът през предходната година е реализиран с оптимална пълняемост. [ Прочети още... ]
| Анкета | |||||||
| (C) 2024, Всички права запазени - Област Търговище | ||||||||